Podróż dla innych 2016

Opublikowane przez: W: Uncategorized 15 sie 2016 Komantarze: 0

Rusza II edycja rowerowej akcji charytatywnej „Podróż dla Innych 2016” na rzecz podopiecznych fundacji – Dostrzegamy Innych Ludzi oraz Jedni Drugim. Wzorem ubiegłorocznej inicjatywy, jej uczestnicy – Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i Stanisław Wojtanek – w dniach 2-7 lipca br. przemierzą na rowerach trasę liczącą ponad 1400 km z Ustrzyk Górnych, przez Mazury, aż do Świnoujścia! A wszystko to w szczytnym celu i przy wsparciu wrażliwych ludzi, sponsorów oraz zaangażowaniu pracowników organizacji DHL. Podczas przygotowań do wyprawy oraz w czasie jej trwania prowadzona będzie zbiórka środków finansowych dla podopiecznych fundacji.

 

  • Jedną z nich jest Hania, cierpiąca na wrodzony niedobór odporności i całkowitą niewydolność oddechową. Aby mogła w miarę normalnie funkcjonować, niezbędny jest zakup przenośnego koncetratora tlenu.
  • Osobą wymagającą pomocy jest także 26-letnia Małgorzata z mózgowym porażeniem dziecięcym, potrzebująca nowego respiratora do przeprowadzania 24- godzinnej wentylacji mechanicznej.
  • Do podopiecznych fundacji należy także Agata, tegoroczna maturzystka, cierpiąca na kifoskoliozę idiopatyczną, u której konieczne jest wspomaganie oddychania za pomocą przenośnego respiratora.
  • Na pomoc fundacji liczy również dziewięcioletnia Kamila, którą wychowuje babcia. Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na pomoc terapeutyczną dla dziewczynki.

Do tej pory w realizację „Podróży dla Innych 2016” zaangażowali się sponsorzy – firmy Nissan Sales Central & Eastern Europe Kft. w Polsce, Eden Springs, Velo, Grupa Autoremo, Stacja Narciarska Małe Ciche, Kinnarps, Agap, G2A, Fundacja „Warbud –Warto pomagać” oraz osoby prywatne i pracownicy DHL. Patronat medialny nad akcją objęły portale BIZNESNAFALI.PL oraz SRALPE POLSKA. Program tegorocznej akcji zapowiada się bardzo emocjonująco! Zaplanowanej na pierwszy tydzień lipca br. „Podróży dla Innych 2016” towarzyszyć będzie kampania informacyjna na profilach FB fundacji Dostrzegamy Innych Ludzi oraz Jedni Drugim. Z czasem, dystansem, zmęczeniem i aurą zmagać się będą trzej śmiałkowie, uczestnicy poprzedniej edycji – Edwin, Paweł i Stanisław.

Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i Stanisław Wojtanek, na co dzień związani biznesowo, to zagorzali entuzjaści sportów wyczynowych. Pomaganie innym daje im ogromną satysfakcję, jest również doskonałą okazją do tego, aby pokonywać własne słabości i podjąć nowe wyzwanie, jakim jest kolejna edycja „Podróży dla Innych 2016”.

Edwin Osiecki wyznaje zasadę, że „w sporcie pobodnie jest jak w biznesie, nie rywalizacja jest najważniejsza, ale współpraca – wspólne zmierzanie do celu i możliwość dzielenia się sukcesami z innymi. To daje radość i ogromną satysfakcję”. Jest pasjonatem nurkowania, żeglarstwa, wspinaczki wysokogórskiej oraz ekstremalnych podróży do najbardziej egzotycznych zakątków świata. Z organizacją DHL związany jest od 13 lat, a od 2009 r. jest wiceprezesem ds. marketingu i sprzedaży w firmie DHL Express (Poland). W 2007 roku był jednym z założycieli Fundacji Jedni Drugim, a obecnie pełni funkcję prezesa zarządu.

Paweł Matczyński, poprzez aktywność sportową potrafi łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli pomagać innym. Jego zainteresowania od zawsze związane były ze sportem – uprawia żeglarstwo, windsurfing, kolarstwo i to zarówno MTB jak i szosowe. W firmie DHL pracuje od 1996 roku, a od 2012 jest dyrektorem wsparcia operacji DHL Express (Poland). Uważa, że „cel jest bardzo ważny, ale droga do niego często bywa ciekawsza i bardziej istotna”.

Stanisław Wojtanek, jak mówią o nim znajomi, to człowiek gór i przyjaciel o wielkim sercu. Od zawsze związany z Bukowiną Tatrzańską. Kocha aktywność ruchową, a przede wszystkim sporty ekstremalne, m.in. motorowe. Jest wieloletnim klientem firmy DHL Express (Poland).
„Wierzymy, że pokonując słabości i dążąc wytrwale do celu, możemy osiągnąć sukces, dzieląc się nim z innymi, najbardziej potrzebującymi. Każdy wspierając naszą akcję, umożliwia nam realizację tego celu” – powiedział Edwin Osiecki.

Fundacje wspierające „Podróż dla innych 2016”
Fundacja Pomocy Przewlekle i Nieuleczalnie Chorym „Jedni Drugim”
Założona w 2007 r. Fundacja „Jedni Drugim” jest inicjatywą ludzi dobrej woli, dla których los innych nie jest obojętny. Podstawowym jej celem jest niesienie pomocy przewlekle i nieuleczalnie chorym poprzez dostarczanie chorym specjalistycznego sprzętu lub aparatury medycznej, dzięki której oni sami oraz ich rodziny mogą, w miarę możliwości, normalnie funkcjonować w sytuacji, w której zostali postawieni. Częstokroć, przekazane przez fundację dary, są jedyną szansą dla chorych na względnie aktywne oraz godne przeżycie ostatnich chwil oraz podniesienie komfortu bytowania przewlekle chorym (www.jednidrugim.pl).

Każdy może pomóc!
Podopiecznych akcji „Podróż dla Innych 2016” może wesprzeć każdy, wpłacając dobrowolne sumy na konto Fundacji „Dostrzegamy Innych Ludzi” z dopiskiem: „akcja Podróż dla Innych 2016”:

Fundacja DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”
Bank CitiHandlowy:47 1030 0019 0109 8530 0043 3352.

Skomentuj!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts